Kada keisti stabdžių diskus?

Stabdžių sistema yra viena svarbiausių jūsų automobilyje. Kiekvienas stabdymo kelio metras gali būti lemtingas avarijos atveju. Stabdžių diskai pagaminti iš itin tvirto ir storo metalo, kuris atlaiko aukštą temperatūrą ir užtikrina didelę trintį su stabdžių kaladėlėmis. Tačiau, norint eisme išlikti saugiems labai svarbu žinoti, kada keisti stabdžių diskus. Deja, oficialiai nėra nurodyta, kas kiek kilometrų tai reikia daryti, bet turime paruošę keletą ženklų, pranešančių apie susidėvėjusius stabdžių diskus.

Stabdant vibruoja vairas

Nors stabdžių diskai atlaiko aukštas temperatūras, jie labai „bijo“ staigių temperatūros pokyčių. Net jeigu į automobilį sumontuosite visiškai naujus stabdžių diskus, pakanka vieną kartą pervažiuoti per balą su įkaitintais diskais, kad jie deformuotųsi. Tada stabdymo metu jaučiama vibracija, o vienintelis problemos sprendimas – diskų keitimas.

Diskai turi mėlyną atspalvį

Dar vienas perkaitinimo simptomas yra mėlynas diskų atspalvis. Stipriai įkaitintas metalas gali šiek tiek pakeisti struktūrą ir pamėlynuoti, o tai gana dažnai nutinka su stabdžių diskais. Pažvelgę į perkaitintus diskus galite pastebėti mėlynas dėmes. Tai reiškia, kad reikėtų nuvykti į artimiausią autoservisą patikrai – specialistai nuspręs, ar jau laikas keisti diskus.

Dažniausiai diskai perkaitinami kai važiuojant nuokalne ilgą laiką nėra atleidžiami stabdžiai. To galite išvengti stabdydami stipriau, bet su pertraukomis.

Girdimas nepastovus cypimas

Galiausiai, stabdymo metu gali būti girdimas pertraukiamas cypimas arba girgždėjimas, įspėjantis apie galimai nudėvėtus stabdžių diskus. Kartais tai gali įspėti ir apie sudėvėtas kaladėles, todėl sprendimo priėmimą reikėtų patikėti autoserviso darbuotojams.

Atminkite, stabdžiai yra viena iš svarbiausių saugumo sistemų, todėl stabdžių diskus, kaladėles, skystį ir kitas sistemos detales reikia keisti dar prieš susiduriant su problemomis ir gedimais.