Kada keisti stabdžių kaladėles?

Stabdžių kaladėlės yra labai svarbi, bet paprasta detalė – metalinė plokštelė su prie jos priklijuota frikcine medžiaga. Spaudžiant stabdžius, šios kaladėlės stipriai prisispaudžia prie stabdžių diskų – kuo stipriau minamas pedalas, tuo didesne jėga suspaudžiamas diskas.

Tačiau, tai yra viena iš greičiausiai besidėvinčių detalių. Laikui bėgant, kaladėlės nebėra tokios efektyvios kol galiausiai jos visai nusidėvi. Tad kaip reikia sužinoti, kada keisti stabdžių kaladėles?

Apie nusidėvėjimą praneša prietaisų skydelis

Naujos stabdžių kaladėlės turėtų atlaikyti apie 15–30 tūkst. kilometrų, tačiau už kilometražą svarbesnis yra nusidėvėjimo lygis. Stabdžių kaladėlių nusidėvėjimo sistemos prabangiuose automobiliuose pradėtos montuoti dar aštuntajame dešimtmetyje, bet šiandien jas turi daugelis automobilių.

Jeigu sistema veikia, tai esant mažam likučiui prietaisų skydelyje turėtų užsidegti oranžinė įspėjamoji lemputė, vaizduojanti apskritimą su kaladėlėmis šonuose. Ji įspėja, kad likutis yra labai mažas, todėl reikia ruoštis kaladėlių keitimui.

Patys vizualiai patikrinkite kaladėles

Vis dėlto, kai kuriuose automobiliuose nėra stabdžių kaladėlių su davikliais arba pati sistema neveikia, todėl pravartu patiems reguliariai patikrinti stabdžių sistemos būklę. Tiesiog apžiūrėkite stabdžių kaladėles prie visų ratų ir nepamirškite, kad jos yra ir vidinėje pusėje. Ant kaladėlės esančios frikcinės medžiagos storis neturėtų būti mažesnis nei 3-5 mm. Jeigu neturite galimybės kaladėlių patikrinti patys, nuvažiuokite į artimiausią autoservisą ir specialistai pasirūpins jūsų stabdžių sistema.

Jeigu girdite pašalinius garsus – keiskite nedelsiant

Šiuo atveju nekalbame apie cypimą, kuris gali būti girdimas po stabdžių kaladėlių keitimo. Niekada nenudėvėkite kaladėlių taip, kad metalinė plokštelė susiliestų su stabdžių disku. Tada stabdymo metu girdimas nemalonus metalo trinties garsas ir gadinami stabdžių diskai. Tokiu atveju, nedelsiant sustabdykite automobilį ir kreipkitės į autoservisą.