Kaip pasirinkti kokį akumuliatorių pirkti?

Silpnas akumuliatorius automobilyje visada kelia įvairiausias problemas. Šiandien, kai daugelio automobilių pavarų dėžės yra automatinės, o viduje sumontuota begalė įvairių sistemų – geras akumuliatorius yra dar svarbesnis.

Perkamo akumuliatoriaus charakteristika visiškai priklauso nuo jūsų turimo automobilio. Taigi, svarbu ne tik žinoti, ką reiškia akumuliatoriaus specifikacijos, bet ir laikytis automobilio gamintojo nurodymų. Kviečiame sužinoti, kokį akumuliatorių pasirinkti.

Atsižvelkite į automobilio gamintojo rekomendacijas

Dyzeliniam visureigiui nepakaks akumuliatoriaus, kurio užtenka nedideliam miesto automobiliui varomam benzininiu varikliu – tai ypač lengva pastebėti užklupus žiemos šalčiams. Kiekvieno automobilio gamintojas, atsižvelgdamas į variklio galią, elektros sistemų kiekį ir veikimą, nustato optimalius reikalingo akumuliatoriaus parametrus. Visą šią informaciją galite rasti savo automobilio vartotojo vadove.

Kokį akumuliatorių pasirinkti pagal parametrus?

Nesvarbu, ar akumuliatorių perkate pasinaudoję automobilio vartotojo vadovu, ar pasikonsultavę su specialistu parduotuvėje – reikėtų žinoti pagrindinius akumuliatorių parametrus ir jų reikšmes.

Talpa

Kiekvienas akumuliatorius turi tam tikrą talpą. Ji yra matuojama ampervalandėmis (Ah). Tai yra teorinis matmuo, leidžiantis lengviau sulyginti skirtingų akumuliatorių specifikacijas.

Taigi, kuo praktikoje skiriasi mažesnės ir didesnės talpos akumuliatoriai? Kuo talpa didesnė, tuo starteris gali būti ilgiau sukamas neiškraunant akumuliatoriaus. Dažniausiai sutinkami yra 55 Ah, 60 Ah, 75 Ah bei 100 Ah talpos akumuliatoriai automobiliams.

Šalto testo srovė

Automobilio starteriui reikalinga didelė srovė, kuri matuojama amperais (A). Vienas svarbiausių akumuliatoriaus parametrų yra šalto testo srovė, kuri nurodo, kokią momentinę srovę jis gali suteikti.

Vasaros metu tai nėra labai aktualu, kadangi variklį užvesti lengva, o alyva yra skysta. Didžiausios problemos prasideda žiemą – variklio alyva pasidaro klampi, o variklio vedimas ilgesnis dėl žemos temperatūros cilindruose.

Nėra nustatyta geriausia šalto testo srovė kiekvienam, todėl, kaip jau minėjome anksčiau, reikėtų atsižvelgti į gamintojo nurodymus arba pasikonsultuoti su specialistais.

Aptarnaujamas ar neaptarnaujamas – kokį akumuliatorių pirkti automobiliui?

Turbūt teko ne kartą girdėti apie kelių rūšių akumuliatorius, tarp kurių pagrindinės yra aptarnaujami bei neaptarnaujami. Kokį akumuliatorių rinktis jums?

Aptarnaujami akumuliatoriai su skystu elektrolitu yra naudojami jau seniai. Šiame skystyje yra panardintos skirtingo poliariškumo švino plokštelės ir reikia pasirūpinti, kad skysčio lygis nuolat būtų tinkamas.

Neaptarnaujami akumuliatoriai (geliniai arba AGM) yra brangesni, tačiau visiškai uždari ir jų aptarnauti niekada nereikia.

Įprastai akumuliatorius pilnavertiškai tarnauja apie penkis metus, tačiau tarnavimo laikas ir kokybė labai priklauso nuo gamintojo. Jeigu svarstote, kur pirkti akumuliatorių, darykite tai oficialiose parduotuvėse ir įsitikinkite, kad prekei yra suteikiama garantija.