Kaip sumažinti CO2 išmetimą?

Vienas automobilis per metus vidutiniškai į orą išmeta apie 4,6 tonos CO2 dujų. Žinant, kad šiais laikais net šeimos nariai nepasidalina vienu automobiliu, bendra tarša yra sunkiai suvokiama protu. Taigi, nenuostabu, kad techninės apžiūros metu taip griežtai atsižvelgiama į automobilio dujų išmetimo sistemą.

Kol vieniems CO2 sumažinimas aktualus dėl nesėkmingos techninės patikros, kiti tiesiog siekia švaresnės aplinkos. Bet kuriuo atveju, turime jums paruošę keletą patarimų, kaip sumažinti CO2 išmetimą.

Efektyviausias sprendimas – katalizatorius

Automobiliuose katalizatoriai pirmą kartą pradėti naudoti septintajame dešimtmetyje. Toks taršos mažinimo būdas pasiteisino – šiandien katalizatoriai yra naudojami visuose automobiliuose. Pagrindinės medžiagos katalizatoriuje, surenkančios CO2, yra platina, paladis ir rodis. Pro katalizatorių einančiose išmetamosiose dujose esančios CO2 kietosios dalelės prikimba prie minėtų medžiagų sienelių, todėl katalizatoriai išvalo net iki 98 proc. dujose esančių teršalų!

Lietuvoje negalima praeiti techninės apžiūros be katalizatoriaus, jeigu automobilis Lietuvoje buvo užregistruotas iki 2013 metų. Išimtis taikoma tiems automobiliams, kuriuose katalizatoriaus nebuvo gamykliškai. Tiesa, vairuotojai dažnai nepraeina taršos testo, jeigu automobilyje nėra katalizatoriaus.

Mažesnės degalų sąnaudos – mažiau CO2

Norintys apskritai mažiau teršti gamtą sumažinant automobilio CO2 turėtų atsiminti – kuo mažesnės degalų sąnaudos, tuo mažesnė CO2 tarša. Tad štai keletas patarimų, kaip to pasiekti:

  • Laiku keiskite variklio alyvą ir filtrus
  • Reguliariai tikrinkite padangų slėgius
  • Išjunkite oro kondicionierių
  • Nuimkite stogo bagažinę
  • Venkite agresyvaus vairavimo

Taršai įtakos turi ir kuro kokybė bei automobilio būklė, todėl išbandykite geresnės kokybės (premium) degalus, neatidėliokite alyvos keitimo ir nedelskite pašalinti atsiradusių gedimų. Kuo daugiau vairuotojų atsižvelgs į šiuos patarimus, tuo švaresniu oru kvėpuosime!