Kaip padidinti variklio kompresiją?

Vidaus degimo varikliai veikia dėka juose sudaromos kompresijos. Stūmokliai suspaudžia degimo kamerose esančius degalus, o šie sprogdami sukuria mechaninę jėgą. Ilgainiui varikliuose kompresija sumažėja. Šis procesas yra spartesnis jeigu alyva nėra keičiama laiku arba ji nėra kokybiška.

Ar žinote, kokie yra mažos variklio kompresijos simptomai ir kaip ją padidinti?

Kokie yra žemos kompresijos požymiai?

Kai variklio kompresija yra maža, reiškia suspaudimo metu slėgis prateka pro stūmoklio žiedus arba kitas dalis. Pakanka menkiausio nusidėvėjimo, kad vairuotojas pats pajustų pasekmes, kurios yra:

  • Sunkiai vedasi variklis
  • Variklis dirba netolygiai, grubiai
  • Sumažėjusi galia
  • Padidėjusios degalų sąnaudos

Šie simptomai labai priklauso nuo situacijos. Kai variklio kompresija yra sumažėjusi, dalis slėgio patenka į variklio vidų arba į aušinimo sistemą, todėl greičiau užsteršiama variklio alyva, pastebimas aukštesnis slėgis aušinimo sistemoje.

Kaip padidinti variklio kompresiją?

Variklio kompresijos matavimas yra laikomas vienu geriausių variklio būklės įvertinimo būdų. Maža kompresija įspėja apie susidėvėjusius stūmoklių žiedus, pradegusius vožtuvus, susidėvėjusias vožtuvų detales bei pažeistą galvos tarpinę.

Visų šių detalių keitimas yra sudėtingas ir dažniausiai atliekamas darant kapitalinį variklio remontą. Taigi, nors kartais pakanka pakeisti galvos tarpinę bei kompensatorius, dažniausias variklio kompresijos didinimo būdas yra kapitalinis variklio remontas.

Ne visi būdai veiksmingi

Prekyboje yra gausu alyvos ir kuro priedų, skirtų įvairioms „gydymo“ procedūroms. Vieni skirti nuodegų šalinimui, kiti variklio sieneles padengia papildomu sluoksniu, kurio pakanka kompresijai atnaujinti.

Dar primityvesnis sprendimas yra klampesnės alyvos naudojimas. Tačiau, reikėtų naudoti tik gamintojo rekomenduojamą variklinę alyvą, kadangi, dėl didesnio klampumo, ji gali neprasiskverbti pro siaurus tepimo kanalus.

Prieš pradėdami naudoti alyvos ar degalų priedais visada pasitarkite su savo mechaniku, kad siekdami naudos nepridarytumėte žalos.