Kokį stabdžių skystį pilti?

Visuose moderniuose automobiliuose yra naudojama hidraulinė stabdžių sistema. Specialaus sistemoje esančio skysčio dėka stabdžiai yra jautrūs ir itin efektyvūs. Nors visų stabdžių skysčių paskirtis yra ta pati, prekyboje galite pamatyti įvairių jų rūšių. O kaip sužinoti, kokį stabdžių skystį pilti į jūsų automobilį?

Kuo skiriasi jų rūšys?

Laikui bėgant automobilių rinka pasipildo vis galingesniais automobiliais, todėl jiems reikalingi ir efektyvesni stabdžiai. Dėl šios priežasties stabdžių skysčių įvairovė taip pat padidėjo. Dabar prekyboje dažniausiai matomos šios rūšys:

  • DOT 3
  • DOT 4
  • DOT 5
  • DOT 5.1

Pagrindinis skirtumas tarp jų yra atsparumas temperatūrai. Pavyzdžiui, DOT 3 skystis užverda 205°C temperatūroje, o DOT 5.1 270°C temperatūroje. Dar pabrėžiami ir drėgni virimo taškai, kadangi stabdžių skystis turi drėgmę traukiančių savybių.

Turėkite omeny, kad kai kurių skysčių maišyti negalima, pavyzdžiui, DOT 3 galima maišyti su DOT 4, bet ne su DOT 5 ir t.t.

Skysčio rūšį rasite ant dangtelio arba vartotojo instrukcijoje

Visada rekomenduojama naudoti tik gamintojo numatytą stabdžių skystį, kad išvengtumėte netinkamai veikiančios stabdžių sistemos ar netgi jos gedimų. Gamintojo rekomendacijas galite rasti automobilio vartotojo vadove, bet kartais skysčio tipas yra nurodytas ir ant stabdžių skysčio bakelio dangčio.