Kokius tepalus rinktis?

Tepalai automobilyje yra svarbiausias skystis. Taip, be degalų automobilis negali važiuoti, bet be tepalų automobilis ne tik nevažiuos, o dar ir suges. Vidaus degimo varikliuose yra daug didelę trintį patiriančių metalinių dalių, o alyva yra atsakinga už trinties mažinimą ir dalinį variklio aušinimą. Kaip jau supratote, variklio alyva yra labai svarbi, bet kokius tepalus rinktis savo automobiliui?

Kaip iššifruojamas alyvos ženklinimas?

Visos automobilių variklinės alyvos yra ženklinamos tokiomis kombinacijomis kaip „5W-30“, „10W-40“ ir t.t. Šie ženklinimai yra klampumo išraiškos. Pirmasis skaičius žymi alyvos klampumą žemoje temperatūroje – kuo skaičius mažesnis, tuo alyva skystesnė. Tai reiškia, kad vedimo metu „5W-30“ alyva bus gerokai skystesnė nei “10W-30”.

Antrasis skaičius žymi alyvos klampumą darbinėje temperatūroje. Tai reiškia, kad „5W-20“ alyva bus gerokai skystesnė nei “5W-40” įšilus varikliui.

Kaip sužinoti jūsų automobiliui tinkančią variklio alyvą?

Negalima į bet kurį variklį pilti bet kokią alyvą. Visi varikliai turi skirtumų – nevienodas tepimo kanalų skersmuo, alyvos siurblys, karterio dizainas ir t.t. Taigi, jeigu alyva bus per klampi, ji gali nepakankamai sutepti tam tikrus komponentus, gali sumažėti alyvos slėgis. Tuo tarpu, per skysta alyva pradeda skverbtis pro riebokšlius, stūmoklių žiedus, tarpines.

Jūsų automobiliui tinkamą alyvą galite sužinoti vartotojo vadove. Jeigu vartotojo vadovo nebeturite, pardavėjas gali parinkti tinkamą variantą tiesiog jums pateikus automobilio duomenis.