Koks akumuliatorius tinka 1.9 TDI?

Nuo pat devintojo dešimtmečio VAG grupės keturių cilindrų 1.9 TDI varikliai pasižymi patikimumu, paprastumu ir ekonomija. Bet kuris automobilių remontu besidomintis vairuotojas gali pats susitvarkyti įvairiausias senesnių variklių problemas dėl nesudėtingos inžinerijos ir lengvos prieigos prie įvairių komponentų. Tačiau, žiemos metu šiems varikliams itin svarbūs du kriterijai – pakaitinimo žvakės bei akumuliatorius.

1.9 TDI varikliai buvo naudojami labai plačiai – kompaktiškuose, komerciniuose ir verslo klasės automobiliuose. Nors variklių technologija metams bėgant keitėsi, užvesti šaltais rytais automobilį bus sunku, jeigu netinkamai veikia pakaitinimo žvakės arba akumuliatorius. Taigi, koks akumuliatorius tinka 1.9 TDI varikliui, esančiam jūsų automobilyje?

Pažvelkite į gamintojo rekomendacijas

Akumuliatoriaus parametrai priklauso nuo automobilio rūšies. Maži, ekonominės klasės automobiliai įprastai turi tik bazinę įrangą ir juose nėra daug elektros sistemų, kurios reikalauja daug elektros energijos. Tuo tarpu, verslo klasės modelių bazinėse versijose galima rasti įvairiausių komforto bei saugumo sistemų.

Kiekvienas gamintojas yra nustatęs tinkamo akumuliatoriaus parametrus. Kadangi 1.9 TDI varikliai buvo montuojami į įvairių klasių automobilius, jiems tinkančių akumuliatorių įvairovė taip pat yra didelė.

Rekomenduojamų akumuliatorių duomenis galite rasti automobilio vartotojo vadove. Tačiau, kadangi ne kiekvienas vairuotojas jį išsaugo, galite tiesiog apsilankyti čia ir kairėje pusėje pasirinkti savo automobilio duomenis. Pasiūlymų sąraše matysite būtent savo automobiliui tinkamus akumuliatorius.

Svarbu ne tik matmenys

Kai kurie vairuotojai nekreipia dėmesio į akumuliatoriaus šalto testo srovę bei talpą. Jie tiesiog pamatuoja seno akumuliatoriaus dydį ir perka bet kokį variantą, kuris atitinka nustatytus matmenis.

Gamintojai ne veltui nurodo ir kitus parametrus. Jeigu įsigysite 70 Ah talpos akumuliatorių, tačiau gamintojas jūsų automobiliui nurodo 100 Ah – kurį laiką paklausę muzikos užgesintu varikliu galite jo nebeužvesti. Galiausiai, jeigu šalto testo srovė per silpna – žemoje temperatūroje akumuliatorius nebus pakankamai pajėgus užvedant variklį.

Taigi, jeigu nesate tikri koks akumuliatorius tinka 1.9 TDI, visada pasikonsultuokite su specialistu. Neteisingi matmenys jau kelia problemas įdedant akumuliatorių, o netinkama talpa arba startinė srovė jus gali pavesti šaltais žiemos rytais.