Kuo skiriasi SUV padangos nuo įprastų?

Nors galima pagalvoti, kad skirtingų automobilių padangos skiriasi tik matmenimis, iš tiesų kiekvienas gamintojas naudoja specialias technologijas ir metodikas įvairių padangų gamybai. Kam visa tai reikalinga? Atsakymas paprastas – augant modernių automobilių įvairovei ir galimybėms, keičiasi ir poreikis padangoms.

Jeigu ieškote padangų savo automobiliui, turbūt esate ne kartą pastebėję žymėjimą „SUV“. Ar kada pagalvojote, kuo skiriasi „SUV“ padangos nuo įprastų?

Kuo automobilis skiriasi nuo visureigio?

Pradėti reikėtų nuo pačių transporto priemonių palyginimo. Šiuo metu vairuotojai vis dažniau renkasi miesto visureigius dėl saugumo, aukštesnės sėdėjimo pozicijos ir, žinoma, estetikos. Kadangi šios rūšies transporto priemonių paklausa auga taip stipriai, kone kiekvienas automobilių gamintojas siūlomoje gamoje rado vietos ir visureigiams.

Visureigiai yra didesni ir turi didesnę prošvaisą. Tokią prošvaisą pasiekti padeda ne tik specialiai suprojektuota važiuoklė, bet ir aukštesnės padangos. Bendrai, visureigio svoris yra gerokai didesnis nei lengvojo automobilio – neretai daugiau nei dvi tonos!

Turėkite omeny, kad didelį svorį yra sunkiau valdyti. Dėl šios priežasties visureigiuose montuojami galingesni varikliai, stipresnės stabdžių sistemos ir amortizatoriai, tvirtesni važiuoklės elementai bei transmisija. Trumpai tariant, visureigiuose kone viskas yra padidinta ir sutvirtinta.

SUV padangos turi unikalias charakteristikas

Kadangi visureigis yra sunkesnis už įprastą automobilį ir kelyje „elgiasi“ visai kitaip, jam reikalingos kitokios padangos. Štai keletas pagrindinių charakteristikų, skiriančių SUV ir įprastas padangas.

SUV padangos turi kitokį protektorių

Šio punkto negalima pritaikyti absoliučiai visoms visureigių padangoms, kadangi kai kurie visureigiai yra sportiniai ir skirti tik asfaltui. Tačiau, įprastai dėl didelio transporto priemonės svorio yra naudojamas šiek tiek grubesnis protektoriaus dizainas – daugiau aštrių kraštų ir gilių griovelių. Net jeigu tai yra miesto visureigis, jis vis tiek sukurtas su nedidele bekelės ugnele.

Naudojamas kietesnis mišinys

Kaip manote, ar automobilių ir sunkvežimių padangos gali būti gaminamos iš tos pačios „gumos“? Žinoma, kad ne. Lengvųjų automobilių padangų gamybai naudojamas mišinys yra minkštesnis, kad mažiau nei dvi tonas sverianti transporto priemonė vis dar turėtų gerą sukibimą su keliu. Sunkvežimių padangos turi atlaikyti žymiai didesnį slėgį, todėl ir mišinio sudėtis kitokia.

Tą patį galima pasakyti ir apie padangas su „SUV“ žymėjimu. Jų mišinys yra šiek tiek kietesnis, kad sunkus visureigis nesugadintų padangų ir turėtų optimalų sukibimą su kelio danga įvairiomis aplinkybėmis.

Mažesnis greičio indeksas

Dėl kietesnio mišinio, didesnio svorio ir grubesnio protektoriaus, SUV padangos dažniausiai yra įvertinamos mažesniais greičio indeksais. Važiuojant dideliu greičiu tokios padangos greičiau įkaista ir kyla rizika prarasti sukibimą su kelio danga. Todėl, pirkdami visureigiams skirtas padangas, visada atkreipkite dėmesį į greičio indeksą.

Padangos SUV automobiliams ne visada yra brangesnės

Dažnai visureigį pasirinkdami žmonės galvoja, kad turės investuoti dideles sumas į padangas. Nors visureigių padangos yra sudėtingesnės ir brangesnės už įprastas lengvųjų automobilių padangas, šiuolaikiniai automobiliai vis dažniau naudoja didelius ratlankius ir žemo profilio padangas, kurios taip pat yra itin brangios.

Žemo profilio padangų gamybos metu reikia pasirūpinti, kad žemos sienelės būtų itin tvirtos. Todėl gamyboje naudojamos aukštesnio lygio technologijos ir brangesnės medžiagos. Taigi, jeigu lyginsime SUV bei žemo profilio padangų kainą, pastarųjų gali būti netgi aukštesnė.

Prieš pirkdami padangas savo automobiliui arba visureigiui, būtinai patikrinkite gamintojo rekomendacijas. Specialistai jau yra nustatę, kokios rūšies ir matmenų padangos užtikrina geriausią sukibimą ir saugumą.