Kaip užvesti automobilį su užvedimo laidais (krokodilais)?

Ne kiekvienas rytas prasideda taip kaip norime. Dažniausiai, kuomet reikia kažkur skubėti, atsiranda daug nenumatytų trukdžių, kas neleidžia įgyvendinti dienos plano laiku. Ypač dabar, kuomet savaitgaliai daugiausiai leidžiami namuose, automobilis stovi kieme nenaudojamas, o pirmadienio rytas tampa tikru iššūkiu ar užsikurs automobilis po „savaitgalinio poilsio“ ar vis tik reikės griebtis „triukų“.

APIE UŽVEDIMO LAIDUS

Jei vis tik automobilis „pavedė“ – vienas iš paprasčiausių užvedimo būdų – užvedimas nuo kito automobilio su laidais (krokodilais). Užtruksite iki 5 minučiu, tereikia kito automobilio (dažniausiai pagelbėja kaimynas) bei užvedimo laidų (geriau kokybiškesnių). Patarimas netaupyti kokybiškiems užvedimo laidams – kadangi tai garantuoja, kad jie tinkamai pagelbės reikiamu momentu ir nekils kitų problemų, tokių kaip laido nulūžimas, knygbtų nepakankamas tvirtumas. Jei nebus gero kontakto – laidai neatlaikys srovės bei gali nudegti. Rinkdamiesi užvedimo laidus, žiūrėkite, kad jie būtų tinkamo storio, lanksčiu šarvu, stambiais gnybtais. Patikrinkite kokia startinė srovė (A) parašyta ant jūsų akumuliatoriaus (pvz. 600A, 800A, 950A ir t.t.) – pagal tai rinkitės užvedimo laidus. Gamintojai nurodo, kokią maksimalią srovę jie gali atlaikyti. Tuomet tikrai neapsiriksite rinkdamiesi naujus užvedimo laidus.

TINKAMAS UŽVEDIMO LAIDŲ PAJUNGIMAS PRIE AUTOMOBILIŲ

Iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasčiau nebūna – svarbu nesumaišyti pliuso ir minuso. Iš dalies taip, bet labai svarbu eiliškumas kaip ką daryti. Visų pirma automobilis nuo kurio bus užvedamas kitas automobilis – turi būti neužvestas! Tai labai svarbu, kadangi rizikuojate sugadinti automobilio, kuris „atskubėjo“ į pagalbą elektroniką. Kitas žingsnis – įsitikinti, kur pas vieną ir kitą automobilį yra pliusas ir minusas (ypač aktualu tuo atveju, jeigu pagalbinio automobilio akumuliatorius yra ne po kapotu – todėl svarbu nesumaišyti. Pliusas dažniausiai būna aiškiai išskirtas su raudonu dangteliu ir pliuso ženklu, o minusas būna netoliese iš kėbulo išvestas varžtas su veržle. Svarbu tinkamai uždėti knygbtus, kad kuo daugiau būtų kontakto – ypač su minusiniu varžtu (geriausia dėti ant veržlės, ne tik ant varžto) – dėl blogo kontakto galite net neužkurti automobilio.Uždėjus laidus galite bandyti iš karto užkurti automobilį (gal tik tiek trūksta galios užvedimui). Jei nepavyko – išjunkite neužsikuriančio automobilo degimą, užveskite pagalbinį automobilį kelioms minutėms. Tuomet UŽGESINKITE ir bandykite užvesti. Jei pavyko – stenkitės iš karto vienu metu atjungti nuo vieno ir kito automobilio užvedimo laidus. Jei neužvedate – palaikykite užvestą pagalbinį automobilio šiek tiek ilgiau. Užvedus automobilį jo negesinkite kol nepasieksite reikiamo tikslo.

UŽVEDIMAS SU NEŠIOJAMAIS UŽKŪRIMO PRIETAISAIS

Labai patogus būdas užvesti automobilį jei akumuliatorius to padaryti nepajėgia – nešiojamas boosteris. Tai akumuliatorius, kuris turi pakankamai galios užvesti automobilį, net jeigu automobilio baterija visiškai nusėdusi. Tisiog prijungiate pliusinį laidą prie pliuso, minusinį prie minusinio, įjungiate boosteri ir bandote užvesti automobilį. Jei boosteris tinkamo galingumo – be vargo užvesite automobilį. Po šios procedūros – boosteri geriausia pakrauti. Dažniausiai geri boosteriai kainuoja daugiau nei naujas akumuliatorius – todėl vertėtų gerai apsvarstyti ko jums labiau reikia.