Kas yra salono filtras?

Daugelis automobilių vairuotojų nežino, kad jų automobilyje yra ne tik variklio oro filtras, bet ir salono oro filtras, dar mažiau žino kur jis yra ar kaip jį pakeisti. Taip, salono filtrai buvo pradėti montuoti į daugelį automobilių jau nuo 1980-ųjų vidurio. Daugiau nei 90 proc. naujų automobilių ir sunkvežimių turi įmontuotus salono filtrus.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl dauguma nežino apie salono filtrą – jis montuojamas sunkiai pastebimoje ar visiškai nepastebimoje vietoje – po daiktadėžės apdaila ar po kapotu, už valytuvus slepančios apdailos. Nėra jokių ženklų nurodančių, kad vienur ar kitur įmontuotas salono filtras, nebent žinote, kur tiksliai jūsų automobilyje jis įmontuotas – tuomet viskas tampa daug paprasčiau. Yra hybridinių automobilių, kurie turi papildomą salono filtrą (baterijos aušinimo sistemos) įmontuotos automobilio galinėje dalyje.

Naujiena iš mūsų tiesioginio filtrų tiekėjo MAHLE (Vokietija) – 5 luoksnių antibakteriniai salono filtrai. Ypač tinka alergiškiems žmonėms. Ieškokite mūsų asortimente – galbūt turime ir jūsų automobiliui.

Salono filtro montavimo vieta, pakeitimo instrukcija ir rekomenduotinas keitimo intervalas – dažniausiai būna nurodytas automobilio savininko vadove. Bet dauguma vairuotojų nesivargina pavartyti šio vadovo, todėl salono filtras būna dažnai užmirštas ir ilgą laiką nekeičiamas.

Salono filtro darbas sulaikyti dulkes, žiedadulkes ir daugelį kitų teršalų nuo patekimo į automobilio vidų. Pagrindiniai yra du salonų filtrų tipai: nuo dulkių ir nuo dulkių ir kvapų. Paprasčiausi salonų filtrai nuo dulkių gali sulaikyti teršalus iki 0.3 mikronų dydžio – tai gali būti žiedadulkės, pelėsių sporos, net išmetimo suodžius ir dūmus. Dauguma standartinių salono filtrų sulaiko 100 proc. visų teršalų, kurie yra 3 mikronų ir daugiau dydžio, ir nuo 95 proc. iki 99 proc., kurie yra nuo 1 iki 3 mikronų dydžio. Filtrai, kurie papildomai sulaiko kvapus – turi papildomą aktyvios anglies sluoksnį.

Rekomenduojamas salono filtro keitimo intervalas paprastai yra nuo 24 tūkst. km. iki 48 tūkst. km – galioja paprastiems salono filtrams. Filtrą su aktyvios anglies sluoksniu rekomenduojama keisti kartą  per metus.

Kas atsitinka jei salono filtras apleidžiamas? Aktyvios anglies filtras labai greitai praranda ypatybę sulaikyti kvapus praėjus metams nuo jo keitimo. Paprasti filtrai palaipsniui užsikiša ir blogina oro patekimą į automobilio saloną, taip pat neigiamai veikia salono šildytuvo, kondicionieriaus darbą. Dar didesnė užsikišusio filtro problema – ant jo gali pradėti kauptis pelėsiai ir bakterijos, kuriomis jūs kvėpuosite vairuodamas automobilį.

Salono filtro keitimo rekomendacijos labai priklauso nuo aplinkos, kurioje automobilis eksploatuojamas. Dažnas važinėjimas dulkėtais, neasfaltuotais keliais žymiai sutrumpina filtro keitimo intervalą nei vairuojant tik miesto keliais.

Paprastas patarimas kaip nepražiopsoti salono filtro keitimo – užsirašykite automobilio ridą kuomet keičiate filtrą ir maždaug po pravažiuotų 10 tūkst. ar po metų – patikrinkite jo būklę vizualiai. Jei kyla įtarimu – nedvejojant keiskite salono filtrą į naują. Dažna autodalių pardavėjų klaida – klientui perkant tepalus, tepalų filtrus – pamirštama pasiūlyti  ir salono filtrą, nors klientas galbūt nežino apie tokio filtro egzistavimą – tuomet iškyla grėsmė apleisti salono filtrą jo nepakeičiant. Autodalių pardavėjai dažnai turi galimybę pasižiūrėti, kur konkrečiame automobilyje įmontuotas salono filtras ir klientą nukreipti tinkama linkme, kur jo ieškoti.

Dažnai kokybiški salono filtrai kainuoja brangiau nei variklio oro filtras – tačiau negailint pinigų – jūs būsite pateinkintas salono filro tinkamai atliekamu darbu ir švariu oru automobilio salone.