Ratlankių tiesinimas Šiauliuose

Šiais laikais ratlankių tiesinimo paslauga yra kaip niekada populiari. Seniau automobilius dažniau puošdavo skardiniai ratlankiai su aukšto profilio padangomis, todėl pažeidimai buvo reti, o plieninių ratlankių tiesinimu užsiimdavo ir patys automobilių savininkai. Šiandien net ir visureigiai padabinti didžiuliais lengvojo lydinio ratlankiais, sportiškomis žemo profilio padangomis, o pačių automobilių galia stulbina.

Kartais pakanka netyčia pataikyti į duobę asfalte ir automobilio ratlankis pažeistas. Kodėl taip nutinka, kaip išspręsti šią problemą ir, galiausiai, kaip jos išvengti?

Kodėl ratlankiai susilanksto?

Dažniausia ratlankių pažeidimo priežastis yra stiprus smūgis. Ne paslaptis, kad Lietuvos keliai yra sunkiai nuspėjami – netgi važiuojant, rodos, lygiu asfaltu važiuojamojoje dalyje netikėtai gali atsirasti duobė. Žiemos metu į asfalto plyšius nuolat patenka vanduo, kuris užšąla ir išdrąsko duobes aštriomis briaunomis. Taip pat ratlankius gali sulankstyti ir bordiūrai, greičio mažinimo kalneliai, įvairūs objektai.

Ratlankių tiesinimas: Šiauliai

Sulankstytam ratlankiui niekada nebūsite pasiruošę. Tiesą sakant, važiuodami toliau nuo namų turite netgi didesnę tikimybę pažeisti ratlankius dėl nežinomų kelių. Jeigu pažeidimas yra stiprus, toliau važiuoti nebegalėsite.

Papuolę į tokią nemalonią situaciją Šiauliuose galite kreiptis į automobilių servisą „Autoera“. Čia pasirūpinsime padangų montavimu ir ratlankių tiesinimu. Mus galite rasti adresu Tilžės g. 74b, Šiauliai.

Ratlankių tiesinimo kaina

Kaip jau minėjome, ratlankių pažeidimai gali būti įvairūs. Labai dažnai vairuotojai net nesupranta, kad ratlankiai yra pažeisti. Keletą kartų netyčia pataikę į nemalonias duobes vairuotojai važiuoja toliau nieko net neįtardami, iki kol pasiekia didesnį greitį – tada prasideda nemaloni vibracija, pašalinis triukšmas ir kiti panašūs simptomai. Tuo tarpu, mažiau sėkmingi vairuotojai ratlankius sugadina taip stipriai, kad net prakertama padanga.

Savaime suprantama, kad vieno ir kito ratlankio tiesinimas tikrai nekainuoja vienodai, todėl į kiekvieną atvejį reikia pažvelgti individualiai. Kai kuriais atvejais tiesinimas net nebėra įmanomas, bet apie tai galime pranešti tik pamatę situaciją savo akimis. Taigi, ratlankių tiesinimo kainą galite sužinoti atvykę pas mus. Jūsų patogumui, vizitui galite registruotis ir internetu.

Tiesinimas pagal ratlankių rūšis

Ratlankio tiesinimas priklauso ne tik nuo pažeidimo stiprumo, bet ir ratlankio tipo. Yra dvi dažniausiai naudojamos ratlankių rūšys: lieti ir plieniniai. Abu pagaminti iš skirtingų medžiagų, turi skirtingas ypatybes ir jų tiesinimas taip pat skiriasi.

Lietų ratlankių tiesinimas

Iš aliuminio mišinio pagaminti lieti ratlankiai pasižymi mažu svoriu ir tvirta konstrukcija. Tokie ratlankiai turi amortizacinių savybių, todėl vietoje deformavimosi, net ir didelius smūgius jie tiesiog amortizuoja. Vis dėlto, tokių ratlankių tiesinimas taip pat reikalauja daugiau kruopštumo ir kantrybės – ratlankis kaitinamas, palaipsniui tiesinamas, privaloma išvengti įtrūkimų.

Plieninių ratlankių tiesinimas

Plieniniai ratlankiai yra gaminami itin paprastai – jie tiesiog štampuojami iš plieno plokščių. Šios rūšies ratlankiai dažniausiai naudojami ant komercinių automobilių dėl žemos kainos ir tvirtumo. Pažeidimų metu ratlankiai gali stipriai linkti, bet beveik niekada netrūkinėja. Plieno tiesinimas yra žymiai spartesnis ir paprastesnis.

Kaip išvengti ratlankių pažeidimų?

Kaip jau supratote, pažeidę ratlankį tikrai galite papulti į nemalonią situaciją. Tačiau, keletas atsargumo priemonių ir atidumo žymiai sumažins tokių pažeidimų tikimybę:

  • Reguliariai tikrinkite padangų slėgį
  • Venkite žemo profilio padangų
  • Atsižvelkite į greičio ribojimus
  • Rinkitės ilgesnį maršrutą, jeigu kelio kokybė geresnė

Svarbiausiai, būkite atidūs kelyje. Labai dažnai vairuotojai pataiko į duobes, nes viršija greitį arba yra sutelkę dėmesį į telefoną, magnetolą arba keleivius. Dažnai tokio neapdairumo dėka tenka ne tik tiesinti ratlankius, bet ir pirkti naujas padangas.