Alyvos parinkimas pagal automobilį – kaip išsirinkti?

Visi žinote – kas neteps tas nevažiuos, todėl svarbu laiku keisti ir tinkamai pasirinkti variklinę alyva. Alyvos parinkimas pagal automobilį visiškai nesudėtingas procesas, kurį gali atlikti kiekvienas vairuojantis automobilį. 

1. Išsirinkti alyvą galima pagal automobilio knygelę (jeigu turite), kurioje yra nurodyta kokio klampumo alyva rekomenduojama (populiariausi 0W30, 5W30, 5W40,10W40). Taip pat knygutėje rasite nurodytas ir konkrečias specifikacijas (pvz. 505.01, 504.00/507.00, BMW-Longlife 04, RN0710, MB 229.51 ir t.t.). Jos reikalingos renkantis tokio pat klampumo alyva tik iš skirtingų gamintojų (ant kiekvieno alyvos bakelio yra nurodytos specifikacijos, pagal kurias ir yra parenkamas tinkamas variklinis tepalas nesvarbu kokio gamintojo). Šiuo atveju mūsų e-parduotuvėje prie kiekvienos alyvos gamintojo ir rušies yra nurodytos specifikacijos, todėl jei žinote kokio tepalo ieškote, išsirinkti bus tikrai paprasta. 

2. Ką daryti jeigu neturite kaip sužinoti kokia alyva tinka automobiliui?

Galite pasinaudoti tepalų gamintojų laisvai internete prieinamais alyvos parinkimo katalogais (pateikiame žemiau), kuriuose sužinosite:

  • kokia alyva tinka pasirinktam automobiliui;
  • kiek alyvos telpa į variklį (pagelbės renkantis kokį kiekį pirkti, bei būsite tikri, kad „nepadauginsite“ keisdami tepalus;

Daugelyje katalogų papildomai nurodoma:

  • koks tepalas rekomenduojamas greičių dėžei (bei kiekis);
  • kokia alyva pilasi į vairo stiprintuvą;
  • diferencialo alyva;
  • stabdžių skysčio specifikacija;
  • kiek pilasi aušinimo skysčio (aktualu seną keičiant nauju).

ALyvos gamintojų katalogai: 

CASTROL alyvos parinkimas;

http://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/c/search

Motul alyvos parinkimas;

https://www.motul.com/lt/lt/lubricants

3. Galite susisiekti su bet kurio miesto UAB Autoera vadybininkais ir pasidomėti kokia alyva priklauso Jūsų automobiliui. Turime specialas programas, kuriose galime matyti beveik visų automobilių skysčių specifikacijas ir rekomendacijas, todėl jei kyla abejonių – skambinkite ir būtinai padėsime! Beje galite pateikti užklausą el.paštu eprekyba@autoera.lt, taip pat asmenine žinute mūsų Facebook profilyje https://www.facebook.com/AutoeraEshop .