Oro filtro keitimas Šiauliuose

Viena iš dalių, kurią reikia reguliariai keisti automobilyje, yra oro filtras. Didelė dalis vairuotojų jį keičia tik susidūrę su padidėjusiomis degalų sąnaudomis, sumažėjusia galia, įsižiebus įspėjamosioms lemputėms prietaisų skydelyje. Nors intervalas priklauso nuo automobilio gamintojo ir aplinkos, įprastai oro filtro keitimo intervalas yra kas 30 000 km.

Kas nutinka nekeičiant oro filtro?

Vidaus degimo varikliui būtini du dalykai: degalai ir oras. Tiesą sakant, oro ir degalų santykis dyzeliniam automobiliui siekia apie 15:1, todėl į variklį patenkančio oro srautas turi būti švarus ir pastovus. Jeigu oro įsiurbimą užkištumėte, variklis veiktų labai silpnai arba visai nebeveiktų. Taigi, savaime suprantama, kad su užsikimšusiu oro filtru lenkimo manevrai tampa pavojingesni.

Dažnai manoma, kad dėl užsikimšusio oro filtro padidėja automobilio kuro sąnaudos. Tai buvo aktualu seniems automobiliams, tačiau moderniuose varikliuose yra sumontuoti oro srauto matuokliai. Jie matuoja į variklį patenkančio oro srautą ir pagal tai reguliuoja tiekiamų degalų kiekį. Taigi, kuro sąnaudos neturėtų padidėti, bet variklio galia sumažės.

Kaip patikrinti oro filtrą?

Automobilio oro filtrą reikėtų tikrinti bent porą kartų metuose. Dažniausiai tai būna popieriniai oro filtrai, sudaryti iš sienelių. Išimkite filtrą ir praskleiskite sieneles. Jeigu apačioje matosi dulkių ir nešvarumų sluoksnis, jį reikėtų pakeisti.

Galite nuvykti patikrai ir į artimiausią autoservisą. Specialistai tinkamai įvertins filtro būklę ir pakonsultuos jus visais su automobilio priežiūra susijusiais klausimais.

Oro filtro keitimas: Šiauliai

O kada paskutinį kartą keistas jūsų automobilio oro filtras? Gali būti, kad laikas jį patikrinti ir pakeisti. Jeigu reikia pagalbos, autoserviso „Autoera“ specialistai Šiauliuose jums mielai padės. Atvykite ir pasirūpinsime filtro patikra, keitimu ir kitais priežiūros darbais. Mus rasite adresu Tilžės g. 74b, Šiauliai.

Oro filtro keitimo kaina

Oro filtro keitimo principas priklauso nuo automobilio. Pavyzdžiui, populiariuose šeimyniniuose automobiliuose filtradėžė yra matoma po variklio gaubtu – tereikia ją atidaryti ir filtrą galėsite išimti. Tuo tarpu, norint pakeisti oro filtrą kai kuriuose sportiniuose automobiliuose reikia nuimti bamperį, sparną, ratus ir gausybę plastikinių detalių. Taigi, šių dviejų darbų kaina neabejotinai skiriasi. Kviečiame susisiekti arba atvykti pas mus, o mes pateiksime kainą atsižvelgdami į automobilio modelį.

Nepamirškite ir salono filtro!

Tikrindami oro filtrą nepamirškite, kad ir salono oro filtro keitimo intervalas yra panašus. Jie yra pagaminti iš specialios antibakterinės medžiagos, gebančios sulaikyti žiedadulkes, dulkes ir įvairius teršalus. Dažnai vairuotojai šio filtro niekada nekeičia, nes variklio darbui jis įtakos neturi. Tačiau, jis turi įtakos jūsų sveikatai, kuri yra svarbesnė.

Salono filtro sudėtingumas taip pat priklauso nuo automobilio. Pavyzdžiui, Toyota Avensis bei Opel Zafira salono oro filtro keitimas reikalauja išimti visą daiktadėžę, o Audi modeliams dažnai filtras yra lengvai prieinamoje vietoje, po priekiniu stiklu.