Paskirstymo diržo keitimas Šiauliuose

Vidaus degimo variklius turintys automobiliai turi daug judančių detalių, o už tai, iš dalies, yra atsakingas paskirstymo diržas, dar dažnai žinomas kaip pagrindinis diržas. Alkūninis velenas, vandens pompa, degalų siurblys bei dujų paskirstymo velenėliai privalo suktis sinchroniškai, kad variklis tinkamai veiktų. Taip užtikrinama, kad degalų įpurškimas, degimas cilindruose, dujų išmetimas bei oro įsiurbimas įvyktų tinkamu laiku.

Paskirstymo diržo keitimas yra vienas iš reguliarių automobilio remonto darbų. Tai yra atliekama, kad diržas nenutrūktų. Taigi, kada reikia keisti šį diržą, kas nutinka to nedarant, ir kur tai reikia atlikti?

Kada keisti pagrindinį diržą?

Priešingai nei stabdžių kaladėlės arba padangos, pagrindinio diržo nusidėvėjimo lygio patikrinti yra beveik neįmanoma. Kai kurie vairuotojai vertina diržo būklę pagal jo storį ir išvaizdą, tačiau tai tikrai nėra saugus sprendimas. Dažniausiai paskirstymo diržo keitimas reikalingas dviem atvejais.

Kas 100 000–150 000 kilometrų

Dažniausiai gamintojai rekomenduoja keisti automobilio paskirstymo diržo komplektą (diržą, vandens pompą, įtempėjus) kas 100 000–150 000 kilometrų. Vis dėlto, tikslus intervalas priklauso nuo automobilio, todėl būtina patikrinti vartotojo instrukciją. Taip pat turėkite omeny, kad diržo apsaugos nebuvimas trumpina keitimo intervalus dėl spartesnio dėvėjimosi – aptarkite tai su savo mechaniku.

Nežinant, kada buvo paskutinis keitimas

Jeigu įsigijote automobilį be serviso istorijos, tai greičiausiai nežinote, kada paskutinį kartą buvo keistas paskirstymo diržas. Tokiu atveju, vienintelis saugus sprendimas yra keitimas, o ne būklės tikrinimas ar kitoks spėliojimas. Pakeiskite, užrašykite keitimo datą, ridą, ir automobilį galėsite eksploatuoti ramia sąžine.

Kas nutinka, jeigu diržas nėra keičiamas laiku?

Pradėti reikėtų nuo to, kad sensta ne tik diržas, bet ir įtempėjai, todėl didėja tikimybė, kad diržas gali nutrūkti arba „peršokti“. Daugeliu atveju variklis bus sugadintas dėl sulankstytų vožtuvų, o remonto kaina dažnai tokia didelė, kad labiau apsimoka keisti visą variklį. Taigi, paskirstymo diržo keitimo atidėlioti tikrai neverta.

Paskirstymo diržo keitimas: Šiauliai

Automobilio paskirstymo diržo keitimas niekada nebuvo lengva užduotis, tačiau moderniuose automobiliuose ji yra dar sudėtingesnė – tenka nusiardyti įvairias dalis dėl blogos prieigos, neretai tenka keisti keletą diržų. Taigi, šiai užduočiai atlikti reikia ne tik specialių įrankių, bet ir žinių.

Jeigu pagrindinio diržo komplektą norite keisti Šiauliuose, maloniai kviečiame šią užduotį patikėti automobilių serviso „Autoera“ specialistams. Ilgametę patirtį turinti specialistų komanda pasirūpins jūsų automobiliu Šiauliuose, adresu Tilžės g. 74b.

Paskirstymo diržo keitimo kaina

Tam, kad galėtume pasakyti, kiek kainuoja pakeisti pagrindinį diržą, turime žinoti automobilio markę, modelį, gamybos metus ir variklio specifikacijas. Pavyzdžiui, kai kuriuose modeliuose paskirstymo diržas prieinamas beveik nieko nenuardžius, o kitiems pirmiausiai reikia iškelti variklį. Apsilankykite mūsų svetainėje autoera.lt ir susisiekite su mumis jeigu norite konsultacijos arba tiesiog užsiregistruokite vizitui internetu.