Salono filtro keitimas Šiauliuose

Tarp reguliariai keičiamų detalių visada yra oro, degalų filtrai, variklio alyva ir t.t., tačiau dažnai ignoruojamas salono filtras. Žinoma, salono filtro keitimas neturi nieko bendro su variklio eksplotacija ar kitais automobilio veikimui įtakos turinčiais mazgais, bet ar tai reiškia, kad salono filtro keitimas nėra reikalingas?

Tiesą sakant, salono filtro būklė yra svarbesnė net už variklio oro filtro, o tam yra keletas svarių priežasčių.

Kuo svarbus yra salono filtras?

Automobilio salono filtras yra įmontuotas ortakyje tarp pečiuko varikliuko ir automobilio išorės. Jeigu nebūtų naudojamas salono filtras, į vidų patektų visos dulkės, žiedadulkės ir nemalonūs kvapai. Ilgainiui filtras pradeda kištis nuo visų šių nešvarumų, todėl salone gali jaustis nemalonūs kvapai, o oro srautas susilpnėti.

Oro kokybė, kuriuo kvėpuojame, yra ypatingai svarbi žmonėms turintiems kvėpavimo takų alergijų arba sergantiems atitinkamomis ligomis. Įvairūs alergenai ir bakterijos salone gali turėti neigiamus poveikius jums bei keleiviams.

Pavyzdžiui, vairuotojai dažnai kaltina kondicionierio sukuriamus temperatūrų skirtumus dėl peršalimo, slogos bei kosulio. Tačiau, kondicionieriaus įranga automobilyje sukuria terpę, palankią bakterijų kaupimuisi. Jeigu salono filtras nėra keičiamas laiku arba jo visai nėra – tos bakterijos į saloną patenka kartu su vėjo gūsiu.

Filtrų rūšys

Nors renkantis filtrą svarbu, kad jo matmenys ir tvirtinimas tiktų į jūsų automobilį, ne mažiau svarbi yra ir medžiaga, iš kurios pagamintas filtras. Štai keletas pagrindinių filtrų tipų:

  • Popierinis – pats paprasčiausias ir pigiausias filtras, galintis sulaikyti 0,3 mikronų dydžio daleles.
  • Aktyviosios anglies – tai įprastas filtras su papildomu aktyviosios anglies sluoksniu. Įvairiais chemikalais apdorota anglis efektyviau sulaiko įvairius kvapus ir teršalus.
  • Elektrostatinis – viena naujausių filtrų rūšių. Elektrostatinis filtras pasitelkia statinę energiją, kuri ir pritraukia įvairias daleles bei teršalus. Jie yra itin efektyvūs pašalinant dulkes, dūmus, nemalonius kvapus ir bakterijas.

Dažniausiai autodalių parduotuvėse galite rasti visų šių rūšių filtrus, tačiau pirkėjai, nežinodami apie salono filtro svarbą, yra linkę rinktis pigiausius variantus.

Salono filtro keitimas: Šiauliai

Sunku pasakyti, kada reikia keisti salono filtrą, nes tai labai priklauso nuo vairavimo sąlygų, apylinkių, kuriose vairuojate dažniausiai. Ekspertų teigimu, tai reikėtų atlikti kas 24-48 tūkst. kilometrų. Vis dėlto, apie pasenusį salono filtrą įspėja ir kai kurie ženklai, kaip:

  • Pamažėjo pučiamo oro srautas – užsikimšęs filtras nepraleidžia pakankamai oro;
  • Iš ortakių sklinda švilpimo garsas – užkimštas filtras susilanksto arba plyšta, todėl srautas teka pro plyšius;
  • Nemalonus kvapas salone – jeigu įjungus salono ventiliatorių jaučiamas nemalonus kvapas, neabejotinai laikas keisti salono filtrą;

Jeigu niekada netikrinote salono filtro savo automobilyje arba susidūrėte su viena iš aukščiau minėtų problemų – patikrinkite dabar. Dažniausiai jis yra pasiekiamas išėmus keleivio pusėje esančią daiktadėžę, bet kartais filtras įstatytas ir po priekiniu stiklu, variklio skyriuje.

Jūsų patogumui, autoserviso “Autoera” specialistai Šiauliuose gali ne tik pasiūlyti jūsų automobiliui tinkamą salono filtrą, bet ir jį pakeisti. Salono filtro keitimas atliekamas Volvo XC60, Opel Zafira, Audi A6, Toyota Avensis, Škoda Octavia, Volkswagen Passat, BMW 5 serija, Citroen C4 ir gausybei kitų automobilių. Kviečiame registruotis į autoservisą internetu arba tiesiog aplankykite mus adresu Tilžės g. 74b, Šiauliai.

Salono filtro keitimo kaina

Kaip jau minėjome, salono filtro keitimas priklauso nuo automobilio – kartais pakanka tiesiog nuimti apsauginę plastikinę detalę, o kitais atvejais gali tekti ardyti dalį priekinės automobilio panelės. Todėl salono filtro keitimo kaina labai priklauso nuo aplinkybių. Norėdami sužinoti tikslią kainą susisiekite su mumis.