Ratų suvedimas, geometrija Šiauliuose

Ratų suvedimas yra kampas tarp ratų plokštumų ir jų judėjimo krypties. Tai reiškia, kad neteisingą suvedimą turinčio automobilio ratai sukdamiesi kažkiek slysta arba protektorius netolygiai prisispaudžia prie kelio paviršiaus. Dėl šių priežasčių kyla įvairiausios problemos, kurias būtina išspręsti.

Ratų suvedimas: Šiauliai

Neteisingas ratų suvedimas blogina sukibimą. Negana to, stipriai apkraunamos tam tikros važiuoklės dalys. Taigi, problemų būna įvairių: padidėjusios kuro sąnaudos, suprastėjusios valdomumo savybės, greičiau ir netolygiai besidėvinčios padangos, gadinamos važiuoklės dalys.

Jeigu gyvenate Šiauliuose ar tiesiog keliaujate pro šalį ir manote, kad laikas jūsų automobiliui atlikti ratų suvedimą, maloniai kviečiame apsilankyti automobilių servise „Autoera“. Registruotis vizitui galite ir internetu!

Ratų suvedimo kaina

Kaip ir daugeliui remonto bei patikros darbų, pasakyti kiek kainuoja ratų suvedimas nežinant automobilio modelio ir būklės. Nors suvedimo reguliavimo principas yra panašus, kai kuriuose modeliuose reikalingi specialūs įrankiai ir įgūdžiai norint atlikti darbus tinkamai. Negana to, kainai įtakos turi ir reguliuojamų varžtų bei sriegių būklė. Pavyzdžiui, vairo traukės gali būti taip stipriai pažeistos korozijos, kad jų bus neįmanoma atsukti – dažniausiai vienintelis sprendimas lieka jas keisti.

Kainai įtakos turi ir važiuoklės tipas. Pavyzdžiui, kai kuriuose automobiliuose galinių ratų suvedimas negali būti reguliuojamas, todėl procedūros kaina būna mažesnė.

Turėkite omeny, kad ratų suvedimą galima atlikti tik esant tvarkingai važiuoklei. Jeigu kurios nors dalys susidėvėjusios, suvedimo atlikinėjimas būtų tik laiko švaistymas. Todėl mūsų specialistai pirmiausiai įvertina ratų, padangų ir važiuoklės būklę. Suvedimas atliekamas tik įsitikinus, kad viskas tvarkoje.

DUK (dažniausiai užduodami klausimai)

Kas yra ratų suvedimas?

Ratų suvedimas yra kampo tarp ratų plokštumų ir ratų judėjimo krypties reguliavimas. Jis yra reikalingas, kad automobilis būtų stabilus bei saugus.

Kada reikia atlikti ratų suvedimą?

Standartiškai ratų suvedimą yra rekomenduojama atlikti kas 15 000 kilometrų, tačiau kai kuriais atvejais jį reikia atlikti ir anksčiau. Pavyzdžiui, jeigu buvo pakeistos tokios važiuoklės dalys kaip vairo traukės, jų antgaliai, tam tikros svirtys bei įvorės – suvedimas pakinta ir turi būti nustatomas iš naujo. Štai keletas ženklų, įspėjančių apie galimai blogą ratų suvedimą:

  • Važiuojant automobilį traukia į šoną
  • Stabdant automobilį traukia į šoną
  • Posūkiuose, net ir lėtai važiuojant, cypia padangos
  • Važiuojant tiesiai vairas stovi kreivai
  • Netolygiai nusidėvėjusios padangos

Nelaukite kol situacija pablogės ir visada prieš keisdami netolygiai nudėvėtas padangas patikrinkite ratų suvedimą.

Ar dėl blogo ratų suvedimo didėja kuro sąnaudos?

Taip, esant netinkamam ratų suvedimui atsiranda didesnis riedėjimo pasipriešinimas. Tokiu atveju, ne tik greičiau dėvisi padangos, bet ir reikia daugiau galios, kad automobilis važiuotų, dėl ko naudojama daugiau kuro.

Kada reikalingas ratų suvedimas ekspertizei?

2020 metais įsigaliojo naujas teisės aktas, reikalaujantis tam tikros techninės patikros automobiliams, įvežtiems iš ne Europos Sąjungos šalių. Ratų suvedimas/patikra atliekama siekiant užtikrinti, kad automobilio ratų geometrija nėra pažeista.

Ar galimas tik galinių ratų suvedimas?

Taip, visada galima atlikti ir tik vienos ašies ratų suvedimą. Tačiau, procedūrai vis tiek reikia pasiruošti ir sumontuoti didžiąją dalį įrangos, todėl visada labiau apsimoka atlikti pilną suvedimą.