Šviesų, žibintų reguliavimas Šiauliuose

Žibintų technologija automobiliuose nuolat tobulėja. Nors pigesniuose modeliuose vis dar naudojamos įprastos lemputės, rinkoje yra apstu lęšinių, Xenon žibintų, o dabar didžiausią susidomėjimą kelia LED bei lazerinės technologijos. Tačiau, visus šiuos labai skirtingus tipus sieja vienas bendras dalykas – visiems jiems reikalingas šviesų reguliavimas.

Ar lempų reguliavimas gali būti atliekamas savarankiškai?

Žibintų reguliavimo stendai gali kainuoti šimtus, o naujesnių technologijų netgi tūkstančius eurų. Dažniausiai autoservisai juos turi, bet lietuviams nuolat kyla klausimas – ar galima žibintus sureguliuoti patiems?

Internete yra apstu pasiūlymų ir patarimų, kaip tai atlikti patiems. Vieni matuoja spindulio aukščius, kiti automobilį stato prie sienos ir matuoja spindulio kampus. Autoservise žibintų reguliuoti nenorintys ar laiko neturintys vairuotojai gali pasireguliuoti žibintus pastačius šalia kitą tokį patį automobilį. Vis dėlto, tiksliausiai spindulys nustatomas tik naudojant stendą.

Kodėl žibintus galima reguliuoti ir sėdint už vairo?

Turbūt esate pastebėję, kad netoli šviesų jungtuko yra įmontuotas reguliatorius, kurį pasukinėjus keičiasi priekinių žibintų šviesos aukštis. Įprastai padėtis turi būti nustatyta ties nuliu, o kitos padėtys nuleidžia žibintų šviesą žemiau. Tai yra skirta kelionėms su kroviniu arba priekaba – galima nuleisti šviesą, kad neakintumėte kitų vairuotojų.

Prabangesnių automobilių važiuoklėse kartais būna montuojami kėbulo aukščio davikliai. Jeigu jie užfiksuoja, kad automobilio galas yra gerokai žemiau – šviesų aukštis yra reguliuojamas automatiškai.

Kada turi būti atliekamas žibintų aukščio reguliavimas?

Daugelis vairuotojų mano, kad priekinių žibintų reguliavimas reikalingas tik prieš techninę apžiūrą. Nors šviesos spindulys tikrinamas tik techninės apžiūros metu, žibintus tikrinti reikėtų kur kas dažniau. Važiuojant duobėtais keliais visos automobilio dalys juda, ilgainiui išreguliuojami žibintai. Reguliariai patikrinkite, ar žibintai yra tinkamai pritvirtinti, užsukite į autoservisą sureguliavimui. Daugybė autoavarijų nutinka dėl prasto matomumo, o prie to tikrai prisideda akinantys automobilių žibintai.

Auto šviesų reguliavimas Šiauliuose

Šviesų reguliavimo stendus galima rasti įvairiuose autoservisuose. Jeigu jums reikalingas priekinių žibintų arba rūko žibintų reguliavimas Šiauliuose, jums mielai pagelbės autoservisas „Autoera“. Patyrę specialistai gali ne tik sureguliuoti žibintus, bet ir diagnozuoti elektros problemas bei jas pašalinti.

Mus rasite adresu Tilžės g. 74b, Šiauliuose!

Žibintų reguliavimo kaina

Automobilių žibintų reguliavimo kaina prasideda nuo 6 eurų, bet ji priklauso nuo automobilio modelio bei žibintų mechanizmo būklės. Senuose automobiliuose pasitaiko atvejų, kai žibintų reguliatoriai nulūžta, todėl reikalingas žibintų remontas. Taigi, registruokitės vizitui internetu arba susisiekite su mumis, jeigu norite sužinoti tikslią paslaugos kainą.