Amortizatorių, spyruoklių patikra ir keitimas

Automobiliuose yra naudojami įvairūs amortizatoriai – pneumatiniai, hidrauliniai, bet dažniausiai dujiniai bei tepaliniai. Amortizatoriai yra įmontuoti tarp važiuoklės bei kėbulo, taip užtikrinant komfortą ir stabilumą įvairiomis sąlygomis. O kaip sužinoti, ar jau reikalingas amortizatorių keitimas ir kaip atliekama amortizatorių patikra?

Tvarkingi amortizatoriai būtini jūsų saugumui

Dujinis arba tepalinis amortizatorius yra sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių – pats amortizatorius bei spyruoklė. Spyruoklės laiko visą automobilį, bet be amortizatorių, važiuojant duobėtu keliu, automobilis nenustodamas linguotų. Amortizatorius apsaugo nuo tokių lingavimų užtikrindamas atitinkamą pasipriešinimą tiek spaudimui, tiek tempimui.

Visi amortizatoriai yra pagaminti atsižvelgiant į automobilio svorį, svorio centrą, galią ir kitus parametrus. Taip užtikrinamas kuo geresnis stabilumas, sumažinamas svyravimas posūkiuose ir užtikrinamas komfortas. Nors vienam amortizatoriui neveikiant tinkamai, sugadinamas bendras automobilio balansas ir gerokai padidėja tikimybė prarasti kontrolę važiuojant didesniu greičiu.

Spyruoklės gali trūkti

Viena dažniausių problemų yra trūkusios spyruoklės. Kartais vairuotojai to net nepastebi, tačiau tai daro didelę įtaką jūsų ir aplinkinių saugumui. Lūžusi spyruoklė būna įtvirtinta netinkamai ir bet kuriuo metu gali išsprūsti iš amortizatoriaus lėkštės, didžiule jėga šaunant į šoną. Tokie nutikimai yra ganėtinai dažni, todėl reguliarus spyruoklių ir amortizatorių patikrinimas yra būtinas.

Amortizatorių gedimų požymiai

Jeigu automobilio amortizatoriai yra tvarkingi, tai važiuojant automobilis turėtų valdytis lengvai ir užtikrintai. Tačiau, jeigu nors vienas amortizatorius sugenda, automobilis labiau linguoja, tampa nestabilus kelyje.

Pabandykite keletą paspausti vieną automobilio kampą į apačią ir stebėti, ar jaučiamas pasipriešinimas. Jeigu amortizatoriai yra geri, tai išlinguoti automobilį bus sudėtinga – bus jaučiamas didelis pasipriešinimas. Tuo tarpu, jeigu spaudinėjant automobilis stipriai įsilinguoja – jo eksploatacija jau yra pavojinga ir būtinas amortizatorių keitimas.

Dažniausiai amortizatoriai sugenda kai iš jų išteka dujos arba tepalas, todėl labai dažnas gedimo ženklas yra riebiu skysčiu apvarvėjęs amortizatorius – ši paprasta amortizatorių patikra galima net ir be keltuvo.

Galiausiai, jeigu amortizatorius yra stipriai susidėvėjęs, jis gali netgi bildėti. Jeigu važiuojant duobėtu keliu girdimas aštrus bildesys – jūsų gali laukti amortizatorių keitimas.

Amortizatorių, spyruoklių patikra ir keitimas: Šiauliai

Nauji amortizatoriai turėtų tarnauti apie 4-5 metus, tačiau juos tikrinti reikėtų dažniau. Jeigu reikalingas amortizatorių patikrinimas arba keitimas, autoserviso „Autoera“ specialistai gali pasirūpinti tuo Šiauliuose. Naudodami specialią įrangą jūsų amortizatorius patikrinsime ir, reikalui esant, pasiūlysime naujus bei juos pakeisime. Mus galite rasti adresu Tilžės g. 74b, Šiauliai.

Amortizatorių, spyruoklių patikros ir keitimo kaina

Tiek patikros, tiek amortizatorių keitimo kaina priklauso nuo automobilio bei amortizatorių tipo. Pavyzdžiui, galinių amortizatorių keitimas dažniausiai yra lengvesnis, kartais reikalingas tik amortizatoriaus spyruoklės keitimas, todėl ir darbų kaina yra atitinkama. Norėdami sužinoti tikslią patikros arba keitimo kainą susisiekite su mumis arba registruokitės vizitui čia.