Turbinos keitimas Šiauliuose

Nors turbina išrasta daugiau nei prieš šimtmetį, automobiliuose turbinos plačiai pradėtos naudoti tik septintajame dešimtmetyje, siekiant sukurti ekonomiškesnius variklius po 1973 metų naftos krizės. Savaime suprantama, tai tikrai buvo sėkmingas išradimas – didžioji dalis modernių automobilių naudoja turbinas. Vis dėlto, ilgainiui kiekvienas vairuotojas susiduria su turbinos gedimais – o ką daryti susidūrus ir kaip jų išvengti?

Sugedusios turbinos simptomai

Turbina automobiliuose sukasi milžinišku greičiu (250 000 kartų per minutę ir daugiau). Jai reikalingas nuolatinis tepimas, preciziškas balansas ir optimali temperatūra. Taigi, tai tikrai yra svarbi ir jautri dalis. Gedimai yra dažni, o štai keletas simptomų lengvesnei pirminei diagnozei:

  • Sumažėjusi variklio galia
  • Padidėjęs švilpimo garsas
  • Padidėjęs dūmingumas
  • Didelės degalų sąnaudos
  • Iš turbinos prasiskverbianti alyva

Dažniausiai pradeda klibėti turbinos ašelė, sugenda tepimo sistema, alyva patenka į įsiurbimo sistemą ir t.t. Svarbią poziciją užima ir turbinos valdymo sistema, todėl dažnai turbinos keitimas nėra būtinas – pakanka pakeisti vakuumo vamzdelį, išvalyti valdymo sistemą arba pakeisti atitinkamus daviklius.

Turbinų keitimas: Šiauliai

Nors turbinos gedimai išryškėja palaipsniui, geriau jais pasirūpinti kuo anksčiau. Dėl netinkamai veikiančios turbinos gali būti gadinama išmetimo sistema, eikvojamas kuras, teršiama aplinka.

Jeigu pagalbos reikia Šiauliuose, automobilių servisas „Autoera“ gali jums padėti. Mūsų specialistai operatyviai nustatys problemą, pasiūlys optimaliausią sprendimą ir, reikalui esant, pakeis turbiną bei atliks kitus reikiamus remonto darbus. Kviečiame apsilankyti mūsų autoservise „Autoera“, įsikūrusiame adresu Tilžės g. 74b, Šiauliuose.

Turbinų keitimo kaina

Pateikti tikslią turbinos keitimo kainą galima tik sužinojus automobilio markę bei modelį. Vienuose modeliuose turbina yra puikiai matoma ir pasiekiama iš viršaus, todėl jos keitimui net nereikalingas keltuvas. Tuo tarpu, kai kuriuose visureigiuose turbina yra žemiau, sunkiai pasiekiamoje vietoje, ko pasekoje gali tekti netgi išimti variklį.

Susisiekite su mumis norėdami sužinoti, kokia yra turbinos keitimo kaina. Galite atvykti į autoservisą, paskambinti mūsų svetainėje nurodytu telefonu arba tiesiog registruotis internetu.

Kaip apsisaugoti nuo turbinos gedimų?

Turbina yra natūraliai besidėvinti detalė, tačiau dėvėjimosi sparta stipriai priklauso nuo vairuotojo įpročių. Kaip jau supratote, tai yra ganėtinai trapus įrenginys, todėl štai keletas patarimų, kurie turėtų tapti jūsų įpročiais:

  • Keiskite alyvą laiku – turbinos ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo alyvos kokybės. Variklio alyvą reikia keisti kas 10 000–15 000 km (tikslius rodiklius rasite vartotojo vadove). Būtinai rinkitės tik gamintojo rekomenduojamą alyvą.
  • Pašildykite variklį prieš važiuojant – šalta ir tiršta alyva ne visada pasiekia turbiną laiku, todėl pradžioje su akceleratoriumi elkitės kuo švelniau.
  • Leiskite varikliui veikti laisva eiga prieš jį užgesinant – stenkitės negesinti variklio iškart sustojus, nes dėl staigių temperatūros pokyčių ir prasto tepimo kai kurios detalės dėvisi itin greitai.
  • Lenkimo metu įjunkite žemesnę pavarą – taip mažiau apkraunami pagrindiniai variklio elementai ir turbina.

Anksčiau ar vėliau – turbina neabejotinai suges. Tačiau, neatsakingi vairuotojai įprastai ją keičia kelis kartus dažniau. Prižiūrėkite savo automobilį, laiku atlikite aptarnavimus ir neatidėliokite remonto darbų.