Kuro filtro keitimas Šiauliuose

Prieš daugelį metų benzininiuose automobiliuose buvo naudojami karbiuratoriai, o degalų filtro paskirtį atlikdavo tiesiog metalinis sietelis. To pakakdavo, kadangi nei kuro nei išmetimo sistemose nebūdavo preciziškai veikiančios įrangos, kuri sutinkama moderniuose automobiliuose. Čia kalbame apie elektroninius degalų purkštukus, aukšto slėgio siurblius bei įvairius daviklius. Taigi, visuose šiuolaikiniuose automobiliuose yra naudojami kuro filtrai ir jų keitimas yra itin svarbus.

O ar žinote, kas kiek laiko reikalingas kuro filtro keitimas ir kas nutinka, jeigu to nepadarote laiku?

Kada reikia keisti kuro filtrą?

Vieno kuro keitimo intervalo visiems automobiliams pritaikyti neįmanoma, kadangi skiriasi slėgiai, dizainas, eksploatacinės savybės. Visa reikalinga informacija ir intervalai yra nurodyti automobilio vartotojo vadove, bet įprastai optimaliausias keitimo intervalas yra apie 50-70 tūkst. kilometrų.

Kai kurie vairuotojai Lietuvoje kuro filtrą keičia kartą per metus – prieš šaltąjį sezoną. Degaluose yra priemaišų, kurios žemoje temperatūroje gali sutirštėti ir nusėsti ant filtro sienelių. Taip pat nuo dugno pakeliamos įvairios dulkės, rūdžių bei dažų gabaliukai ir kiti svetimkūniai. Todėl žiemos pradžioje vairuotojai dažnai skundžiasi, kad neužveda automobilio. Neretai priežastis būna užkimštas filtras.

Kas nutinka jo nekeičiant?

Variklio veikimui svarbiausi yra du dalykai – degalų ir oro tiekimas. Laikui bėgant kuro filtras užsikemša ir nepraleidžia pakankamai degalų. Tada pasireiškia sunkus variklio užvedimas, galios trūkumas, padidėjęs dūmingumas, prietaisų skydelyje gali įsižiebti „Check engine“ lemputė.

Dyzeliniams varikliams labai svarbus tinkamas kuro slėgis. Įvairūs davikliai apskritai blokuoja kuro tiekimą, jeigu jo slėgis yra per mažas, todėl normalu, kad dėl seno kuro filtro nebegalėsite užvesti variklio.

Kuro filtro keitimas: Šiauliai

Įprastai kuro filtro keitimas dyzeliui nėra sudėtingas. Variklio skyriuje turėtumėte rasti apvalų korpusą, kuriame ir įstatytas filtras su iš jo kyšančiais degalų vamzdeliais. Būkite atsargūs atjungdami elektros jungtis senesniuose automobiliuose, nes jungčių plastikas gali būti sukietėjęs ir lengvai lūžti.

Benzininių automobilių kuro filtrai dažnai yra automobilio apačioje, o jų keitimas būna sudėtingesnis – reikalinga duobė arba keltuvas ir atitinkami įrankiai.

Kiekvienam automobiliui keitimo procesas gali skirtis, todėl su niuansais reikia susipažinti dar prieš keitimą. Jūsų patogumui, kuro filtrą pasiūlyti ir pakeisti galime autoservise „Autoera“, Šiauliuose. Čia kuro filtro keitimas atliekamas Opel Zafira, Volkswagen Passat, Toyota Avensis, Audi A6, Volvo XC60, Škoda Octavia bei kitiems automobiliams. Tiesiog registruokitės vizitui internetu arba atvykite pas mus adresu Tilžės g. 74b, Šiauliai.

Kuro filtro keitimo kaina

Sunku pasakyti tikslią darbų kainą, kadangi ji priklauso nuo automobilio. Kartais filtrai gali būti panašūs, tačiau keitimo procesas skiriasi, todėl darbas atima gerokai daugiau laiko. Tai taip pat priklauso ir nuo degalų tipo, nes tiek filtrų vieta, tiek patys filtrai skiriasi. Kviečiame susisiekti su mumis, kad sužinotumėte tikslią kuro filtro keitimo kainą.