Stabdžių kaladėlių, diskų keitimas Šiauliuose

Stabdžių diskai bei kaladėlės yra kone svarbiausi juodadarbiai stabdžių sistemoje, kurie dėvisi itin sparčiai ir yra tiesiogiai atsakingi už automobilio stabdymą. Stabdžių diskai pagaminti iš kieto metalo, o kaladėlės iš frikcinės medžiagos, suteikiančios didelę trintį stabdymo metu.

Pagal ką reikia spręsti, ar jau reikalingas stabdžių diskų keitimas, kaladėlių keitimas, ir kaip tinkamai visa tai atlikti?

Kada reikalingas stabdžių kaladėlių, diskų keitimas?

Dažniausiai laikas ir nuvažiuotas atstumas, po kurio reikia keisti šiuos stabdžių sistemos elementus, nėra nurodytas. Kokybiški stabdžių diskai yra pagaminti tarnavimui iki 110 tūkst. kilometrų, tačiau dėl vairavimo stiliaus ir eismo sąlygų kai kuriems vairuotojams juos gali tekti keisti neįveikus nei 50 tūkst. kilometrų.

Gamintojų teigimu, stabdžių kaladėlės gali atlaikyti nuo 30 tūkst. iki 100 tūkst. kilometrų, tačiau įprastai jas keisti tenka dažniau nei stabdžių diskus.

Taigi, tarnavimo laikas gali labai skirtis dėl įvairių aplinkybių, tad štai ženklai, kurie praneša apie susidėvėjusias kaladėles arba diskus:

  • Susilpnėję stabdžiai – dėl senų ar sudėvėtų kaladėlių stabdymas nebėra toks efektyvus.
  • Įsižiebusi stabdžių kaladėlių lemputė – moderniuose automobiliuose dažnai montuojamos kaladėlės su davikliais, pranešančiais apie nusidėvėjimą.
  • Grandymo garsas stabdant – visiškai susidėvėjus kaladėlėms metalinis korpusas trinasi į stabdžių diską ir jį pažeidžia.
  • Vairo vibracija stabdant – dėl staigių temperatūros pokyčių stabdžių diskai gali deformuotis ir kelti vibraciją, ypatingai stabdant.
  • Mėlyni plėmai ant disko – stabdžių diskų keitimas reikalingas kai perkaitintos zonos pamėlynuoja ir stabdžiai tampa nepakankamai efektyvūs.
  • Įbrėžimai ant disko – dėl gilių įbrėžimų ant diskų sumažėja stabdžių sistemos efektyvumas.

Rekomenduojama atlikti stabdžių sistemos patikrą kas šešis mėnesius, kad problemos būtų pastebėtos ir pašalintos laiku.

Kaip vyksta kaladėlių bei diskų keitimas?

Stabdžių kaladėlių ir diskų keitimui reikia atitinkamų veržliarakčių ir galimybės pakelti automobilio ratą (dar geriau, visą automobilį). Pašalinus ratą yra nuimamas stabdžių suportas ir tada galima išimti seną diską bei kaladėles.

Uždėjimo procesas yra kiek sudėtingesnis, nes sudėję naują diską ir kaladėles suporto negalėsite uždėti dėl išsikišusio cilindriuko suporte. Todėl cilindriuką, naudojant specialius įrankius, reikia atsargiai suspausti. Viską sustatę įsitikinkite, kad tinkamai prijungėte kaladėlių dėvėjimosi daviklį ir priveržėte stabdžių suportą.

Du zuikiai vienu šūviu

Keitimo metu rekomenduojama patikrinti ir kitus stabdžių sistemos bei matomus važiuoklės elementus. Taip padidinsite šansus iššokti gedimams prieš akis ir apsaugoti kitas dalis nuo ankstyvo susidėvėjimo. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte patikrinti kai atliekamas stabdžių diskų ir kaladėlių keitimas:

  • Stabdžių žarnelės – pažiūrėkite, ar žarnelės nesitrina į metalines važiuoklės dalis.
  • Suporto kreipiančiosios – dėl susidėvėjusių suporto kreipiančiųjų girdimas erzinantis barškesys arba stabdžiai veikia netolygiai.
  • Guminės dalys – važiuoklės įvorės ir apsauginės gumos negali būti įtrūkusios, plyšusios ar pradurtos.
  • Šarnyrai – joks šarnyrų klibėjimas važiuoklėje nėra toleruotinas.

Rastas problemas reikėtų kuo greičiau pašalinti, nes dėl padidėjusios vibracijos bei bildesių greičiau dėvisi ir kitos šalia esančios detalės.

Stabdžių kaladėlių, diskų keitimas: Šiauliai

Priekinių ir galinių stabdžių kaladėlių keitimas reikalauja nemažai laiko, žinių ir specialių įrankių. Jeigu norite pasitikrinti bei sutvarkyti stabdžių sistemą Šiauliuose, kviečiame apsilankyti autoservise „Autoera“. Specialistai kruopščiai patikrins jūsų automobilio stabdžių sistemą ir pašalins aptiktus gedimus. Lauksime jūsų atvykstant adresu Tilžės g. 74b, Šiauliai!

Stabdžių kaladėlių, diskų keitimo kaina

Stabdžių diskų ir kaladėlių keitimo kaina priklauso nuo automobilio markės, modelio bei keičiamų detalių kiekio. Tikslią kaladėlių keitimo kainą galime įvardinti tik žinodami šią informaciją, todėl kviečiame susisiekti su mumis arba registruotis vizitui internetu.