Sankabos keitimas, remontas Šiauliuose

Nors nauji automobiliai dažniausiai siūlomi su automatinėmis pavarų dėžėmis, Lietuvos gatvės vis dar pilnos automobilių su mechaninėmis pavarų dėžėmis. Tam, kad vairuotojas galėtų pats perjungti pavarą, yra reikalinga sankaba. Paspaudus sankabos pedalą, ji atjungia variklį nuo transmisijos.

Sankabos gedimai yra ganėtinai dažni, kadangi joje yra keletas greitai susidėvinčių dalių. Jeigu manote, kad jūsų automobiliui reikalingas sankabos remontas arba keitimas, pirmiausiai reikėtų atpažinti galimus gedimus ir surasti problemos sprendimą.

Sankabos keitimas: Šiauliai

Sankaba nėra dalis, kurią galima lengvai pasiekti pasikėlus automobilį ant keltuvo. Norint pasiekti daugelį sankabos dalių reikia atskirti variklį nuo pavarų dėžės ir pastarąją visai nuimti. Kadangi tai daug laiko ir pastangų reikalaujantis procesas, svarbu viską sutvarkyti taip, kad tokio darbo nereikėtų atlikti ilgą laiką. Taigi, labai dažnai optimaliausia išeitis yra visos sankabos keitimas.

Jeigu sankabą jūsų automobiliui reikia keisti Šiauliuose, tai gali atlikti automobilių serviso „Autoera“ specialistai. Jeigu įtariate sankabos ar kitus gedimus, tiesiog atvykite adresu Tilžės g. 74b ir tiksliai nustatysime problemą bei ją pašalinsime.

Sankabos remontas

Kai kuriais atvejais visos sankabos keisti tikrai nereikia. Pavyzdžiui, jeigu smagratis vis dar puikios būklės, pakanka pakeisti susidėvėjusį diskelį, diskatorių ar kitas sudėvėtas dalis. Štai pagrindiniai sankabos remonto darbai:

 • Diskatoriaus keitimas
 • Sankabos disko keitimas
 • Pagrindinio sankabos cilindriuko keitimas
 • Sankabos darbinio cilindro keitimas
 • Išminamojo sankabos guolio keitimas
 • Plaukiojančios sankabos keitimas į paprastą

Žinoma, pirmiausiai reikalingas sankabos patikrinimas ir kiti baziniai diagnozės darbai. Reikėtų turėti omeny, kad net jeigu susidėvėjo tik, pavyzdžiui, išminamasis sankabos guolis, dažnai apsimoka pakeisti ir kitas besidėvinčias sankabos dalis.

Sankabos keitimo ir remonto kainos

Universali sankabos keitimo kaina Šiauliuose nėra nustatyta, kadangi ji priklauso nuo automobilio tipo ir atliekamų darbų kiekio. Pavyzdžiui, galiniais arba visais keturiais ratais varomų automobilių pavarų dėžių nuėmimas reikalauja daugiau laiko. Kai kuriuose automobiliuose, norint išimti pavarų dėžę, reikia pastumti visą variklį.

Kiek kainuoja sankabos keitimas ir remonto darbai galėsime pasakyti gavę informacijos apie automobilį ir gedimą. Tad maloniai kviečiame susisiekti su mumis, kad galėtume jums padėti ir atsakyti į kilusius klausimus!

Kokių markių automobiliams atliekame sankabos keitimą?

Sankabos keitimą bei remonto darbus galime atlikti įvairiems automobiliams, įskaitant ir Lietuvos gatvėse dažnai sutinkamus Opel Zafira, Mazda 6, penktos serijos BMW, Audi bei kitus modelius.

Susisiekę su mumis arba atvykę į „Autoera“ automobilių servisą Šiauliuose galėsite sužinoti daugiau apie jūsų automobilio sankabos keitimo kainą ir trukmę.

Sankabos gedimo požymiai

Automobilio sankaba nėra sudėtingas mechanizmas, tačiau jis itin stipriai dėvisi. Sankabą sudaro smagratis, diskas, diskatorius, šakutė, išminamas guolis bei darbinis ir pagrindinis cilindrai. Neskaitant pedalo, vamzdelių ir kitų smulkmenų, tai yra visos sankabos dalys. Blogiausia tai, kad kone visos jos natūraliai dėvisi ir jas bet kada gali tekti keisti. Štai keletas pagrindinių sankabos gedimų ir jų požymių:

 • Apsukos kyla, bet automobilis sunkiai bėgėjasi – praslysta sankabos diskas;
 • Pašalinis garsas įjungus sankabą – susidėvėjęs išminamas guolis;
 • Laisvas sankabos pedalas – susidėvėjęs diskas arba stringantis cilindriukas;
 • Sunku perjungti pavarą – dėl susidėvėjusio disko arba diskatoriaus plunksnų; sankaba neatjungia variklio nuo pavarų dėžės;
 • Sankabos pedalas stringa – gali būti sugedęs arba užsikišęs sankabos cilindras.

Automobiliuose įprastai naudojamos hidraulinės sankabos, todėl jų veikimas priklauso nuo hidraulinio skysčio kiekio ir kokybės. Pasitaiko atvejų, kad sankabos remontas nėra reikalingas – tiesiog pakanka įpilti daugiau skysčio. Bet kokiu atveju, nelaukite, kol gedimas pablogės!