Starterių remontas Šiauliuose

Užvesti šiuolaikinį automobilį yra be galo paprasta – tereikia pasukti raktelį arba spustelėti mygtuką. Seniau vairuotojai automobilius užvesdavo rankiniu būdu sukdami variklį didele rankena. Kadangi tam reikėjo nemažai jėgos, atlikti tokį darbą galėdavo ne kiekvienas. Būtent starteriai išsprendė šią problemą.

Starteryje yra ganėtinai galingas elektros variklis, kuris užveda variklį jį sukdamas. Nors ši detalė ir yra labai naudinga, jos veikimo principas yra labai paprastas. Vedant automobilį elektrinis solenoidas aktyvuoja elektros variklį ir pastumia krumpliaratį link automobilio smagračio.

Viskas skamba puikiai tol, kol starteris veikia. Sugedus starteriui daugelio automobilių užvesti nebeįmanoma. Taigi, starterių remontas negali būti atidėliojamas.

Starterių remontas: Šiauliai

Jeigu susidūrėte su starterio gedimais, starterių remontas Šiauliuose siūlomas automobilių servise „Autoera“. Starterio remonto sudėtingumas labai priklauso nuo automobilio. Vieniems modeliams starteris yra sumontuotas priekyje variklio, todėl jo keitimas arba išėmimas yra itin greitas. Tačiau, yra ir tokių automobilių, kuriems, norint išimti starterį, pirmiausiai reikia išimti kitas detales arba netgi iškelti variklį.

Starterio gedimo požymiai

Pirminę starterio diagnozę galite nustatyti patys, jeigu esate susipažinę su dažniausiai pasitaikančių starterio gedimų požymiais. Nors atvejų būna įvairių, jeigu jūsų automobilio starteris suges, greičiausiai susidursite su vienu iš žemiau nurodytų simptomų:

  • Vedant automobilį girdimas zyzimas – starteris veikia, tačiau solenoidas nesujungia krumpliaračio su smagračiu.
  • Pasukus raktelį girdimas klaksėjimas – solenoidas veikia, bet sugedęs starterio variklis.
  • Kartais starteris nesuveikia iš pirmo karto – gali būti, kad laikas keisti starterį.
  • Metalo trinties garsas vedant variklį – starterio problemos gali būti įvairios, todėl reikia atlikti diagnozę.
  • Užvedus automobilį girdisi čaižus garsas – starteris neatsijungia nuo smagračio dėl galimai sugedusio solenoido.
  • Dūmai variklio skyriuje – netinkamai sujungtas, trumpinantis arba perkaitęs starteris gali pradėti rūkti.

Kartais starterio gedimai prasideda dėl amžiaus, t.y., natūralaus nusidėvėjimo. Tačiau, labai dažnai didžiausią įtaką daro vairuotojų atlaidumas. Pavyzdžiui, jeigu starteris padengtas nešvarumais ir variklio alyva, jis dėvisi žymiai greičiau.

Starterio remonto darbai, kuriuos atliekame

Šiauliuose įsikūrusiame autoservise „Autoera“ atliekame įvairiausius starterio remonto darbus – nuo diagnozės ir bendekso remonto, iki viso starterio keitimo. Visada esame pasiruošę jums padėti, o ir naują starterį savo automobiliui galėsite įsigyti pas mus.

Starterio bendekso remontas

Elektriniuose starteriuose yra naudojami bendeksai, kurie yra dalinai atsakingi už starterio krumpliaračio sujungimą su smagračiu. Bendekso dėka krumpliaratis įsistato į smagračio griovelius nieko nepažeidžiant. Tačiau, bendekso gedimai yra gana dažni, dėl ko užvedimas tampa grubus arba neįmanomas. „Autoera“ specialistai gali tiek parūpinti jums naują bendeksą, tiek jį pakeisti.

Kiek kainuoja starterio remontas?

Kaip jau minėjome, starterio remonto kaina ir sudėtingumas labai priklauso nuo automobilio ir gedimo tipo, todėl bendrai pasakyti, kiek kainuoja starterio remontas, neįmanoma. Jeigu reikia pagalbos arba norite sužinoti apie mūsų paslaugas daugiau, kviečiame susisiekti su mumis kontaktų skiltyje nurodytais telefonų numeriais, el. paštu, arba tiesiog užpildžius registracijos formą.