Variklio alyvos (tepalo) keitimas Šiauliuose

Mechanikai dažnai klientams siūlo alyvos keitimą, pabrėžia kaip tai yra svarbu ir siūlo optimaliausius tepalus pagal automobilį. Tokie pasiūlymai pateikiami ne šiaip sau – variklio alyvos keitimas yra vienas efektyviausių būdų užtikrinti automobilio ilgaamžiškumą ir išvengti įvairių gedimų. Dažniausiai tai yra trumpas ir nesudėtingas procesas. Kviečiame iš arčiau susipažinti su variklio alyvos (tepalų) keitimo svarba ir sužinoti, kaip ir kur gali būti atliekamas variklio tepalo keitimas.

Alyvos svarba varikliui

Visiems vidaus degimo varikliams turi būti atliekamas reguliarus tepalų keitimas. Automobiliams tepalų keitimo intervalas siekia 10 000–15 000 km, o motociklo tepalo keitimo intervalas svyruoja nuo 5000 km iki 15 000 km. Variklio alyva turi tris pagrindines paskirtis:

  • Tepimas – variklinė alyva sukuria ploną sluoksnį tarp judančių metalinių detalių, maksimaliai sumažindama trintį.
  • Šiukšlių surinkimas – laikui bėgant viduje variklio atsiranda suodžių, nuosėdų, metalo drožlių, kurios, jeigu jų nesurinktų alyva, pažeistų variklį.
  • Aušinimas – nors labiausiai tuo rūpinasi aušinimo sistema, variklio tepalai taip pat prisideda prie optimalios temperatūros palaikymo.

Ilgainiui šių savybių efektyvumas sumažėja, todėl nekeičiant alyvos laiku galima pasiekti tašką, kada pasenę tepalai daro daugiau žalos nei naudos. Jie ne tik nebesuteikia reikalingos lubrikacijos, bet ir būna pilni šiukšlių, kurios pradeda keliauti po variklio tepimo sistemą, keliant užkišimo, sugadinimo riziką.

Tiesa, televizijos laidoje „Penkta pavara“ atlikto tyrimo metu nustatyta, kad automobilio tepalų keitimas netgi paspartina jo įsibėgėjimą!

Variklio alyvos (tepalų) keitimas: Šiauliai

Kai kurie vairuotojai alyvą mėgsta keisti patys, tačiau tam reikia šiek tiek pasiruošimo ir žinių. Taigi, jeigu domina variklio tepalų keitimas Šiauliuose, tai galite patikėti mūsų autoserviso „Autoera“ specialistams. Jie tinkamai pakeis variklio alyvą, filtrą, ir informuos jus apie kitas pastebėtas problemas. Pas mus galėsite rinktis iš žinomiausių alyvos gamintojų tokių kaip: CASTROL, TOTAL, ELF, COMLINE, LIQUI MOLY, MOTUL, ORIGINALŪS TEPALAI.

Mus galite rasti adresu Tilžės g. 74b, Šiauliuose.

Variklio alyvos (tepalų) keitimo kaina

Alyvos keitimo kaina tikrai nėra ta pati visiems automobiliams. Tam yra kelios priežastys.

Tepalų filtras gali būti sunkiai prieinamoje vietoje. Kol vienuose modeliuose jis yra variklio viršuje, pakeičiamas be jokių įrankių, kartais filtras gali būti variklio gilumoje, o jo išėmimui reikia specialių įrankių.

Taip pat atsižvelgiama į karterio tepalo išleidimo varžto būklę. Dažnai nepakankamai patyrę vairuotojai, keisdami tepalus, išleidimo varžtą priveržia per stipriai arba kreivai, taip sugadinant sriegį bei varžto galvutę.

Susisiekite su mumis arba registruokitės vizitui internetu. Tik žinodami automobilio markę, modelį ir įvertinę situaciją specialistai galės pasakyti tikslią tepalų keitimo kainą.

Kokią alyvą reikia rinktis?

Nuvykę į bet kurią autodalių parduotuvę lentynose pamatysite aibę skirtingų variklio alyvos pakuočių. Tačiau, skiriasi ne tik etiketės dizainas, bet ir klampumas, kaina, alyvos rūšis.

Trys pagrindinės alyvos rūšys

Variklinė alyva įprastai yra skirstoma į tris rūšis, kurios vizualiai niekuo nesiskiria, bet suteikia skirtingą ilgaamžiškumą ir tam tikras savybes:

  • Mineralinė – iš naftos padarytas gaminys, pigiausia alyva rinkoje.
  • Sintetinė – sukurta iš įvairių chemikalų, aukščiausios kokybės alyva, kuri ilgiau išlaiko svarbiausias savybes.
  • Pusiau sintetinė – kaip jau išduoda pats pavadinimas, tai yra pusiau mineralinė, pusiau sintetinė alyva.

Sintetinė alyva neabejotinai suteikia geriausias apsaugos, tepimo ir kitas savybes. Pavyzdžiui, jeigu paimtume mineralinę 5W-30 alyvą, tai norėdami pakeisti jos klampumą gamintojai tiesiog panaudotų specialius priedus. Todėl, kol nauja, ši alyva veikia taip pat kaip ir sintetinė, tačiau ji pasensta žymiai greičiau.

Tuo tarpu, 5W-30 sintetinė alyva jau nuo pat pradžių yra gaminama siekiant šio klampumo. Jeigu reikalinga 5W-40 alyva, tai ji bus pasiekiama ne priedais, o iš naujo gaminant alyvą, naudojant kitokią sudėtį.

Pasinaudokite automobilio gamintojo rekomendacijomis

Automobilio tepalus reikia pirkti ne pagal kainą ar patinkantį klampumą, o automobilio gamintojo rekomendacijas. Kiekvieno variklio tepimo kanalai ir detalės yra skirtingos, todėl inžinieriai gamybos metu nustato, kokia alyva varikliui tinkamiausia.

Šią informaciją turėtumėte rasti vartotojo instrukcijoje arba ant etiketės variklio skyriuje. Taip pat galite pasikonsultuoti su pardavėjais autodalių parduotuvėse, ne jie turi prieigą prie atitinkamų duomenų bazių.

Kartais rekomenduojama senesiems automobiliams naudoti klampesnę alyvą, kad būtų išvengta prasiskverbimo pro žiedus ir riebokšlius. Bet kokiu atveju, nepriimkite tokių sprendimų nepasikonsultavę su specialistais.